Gdzie zaczyna się ekologia? – Aroma Derm / Styx Naturcosmetic

Gdzie zaczyna się prawdziwa ekologia?
Czy to walka o przetrwanie egzotycznych gatunków zwierząt, ochrona lasów deszczowych przed wycinką, czy przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu?
Czy może to nasze codzienne małe decyzje? Czy dokręcenie kranu, oszczędzanie energii, wykorzystanie surowców wtórnych, mogą zmienić świat na lepsze?
Czy ekologia może zaczynać się właśnie we własnym domu, regionie, kraju?

Zdecydowanie takiego zdania jest Pan Wolfgang Stix, dyrektor STYX Naturcosmetic, bazującej w Austrii rodzinnej firmy produkującej m.in. profesjonalne kosmetyki naturalne Aroma Derm.

Firma znana jest nie tylko ze swoich produktów przyjaznych dla środowiska, ale również z konsekwentnie realizowanej idei zrównoważonej produkcji.

Kosmetyki naturalne wytwarzane są z najwyższej jakości surowców, które pochodzą z dziko rosnących lub ekologicznych upraw, nie są testowane na zwierzętach.
Wszystkie opakowania nadają się do recyklingu.

Od ponad 10 lat firma stawia na energię odnawialną. Dzięki systemowi kolektorów słonecznych STYX sam produkuje 30% rocznego zapotrzebowania na energię.
Z kolei zasilana zrąbkami drzewnymi ciepłownia na biomasę pozwala na ogromne oszczędności jeśli chodzi emisję CO2.
STYX może poszczycić się tym, że produkuje całkowicie neutralnie pod względem emisji CO2.

Za swoją proekologiczną postawę, działania na rzecz ochrony zasobów naturalnych i zaangażowanie w ochronę środowiska oraz równowagi w przyrodzie, marka STYX była niejednokrotnie nagradzana: niedawno została wyróżniona pieczęcią GREEN BRANDS.
Z kolei na Beauty Forum STARS ARWARD 2022 we Frankfurcie, na szczycie podium w kategorii „Zrównoważone opakowanie” znalazło się wykonane z folii kompostowalnej opakowanie dla mydła oraz żelu pod prysznic w kostce.
Opakowanie rozkłada się bez śladu w domowym kompoście po ok. 15 tygodniach.
Również jesienią tytułami BESTES ORGANIC 2023 w Niemczech wyróżnione zostały dwa produkty z katalogu STYX: balsam ziemniaczany do dłoni, oraz produkt z najnowszej linii: krem do ciała z Dziką Różą jakości BIO.